28 lutego br. warto zawitać do Damnicy. Wakacje już niedługo, a bezpieczeństwo najważniejsze. Przy okazji możliwość zwiedzania przepięknego Pałacu. Program bogaty, ale jak ktoś ma chęć coś zaprezentować, to Damnica zaprasza!

Piknik Damnica

received 1615569405199914Szkoła Podstawowa nr 10 w Rumi przesłała nam swoją relacje w działań realizowanych w ramach PPEM. W ramach działalności edukacyjnej, która prowadzona jest na zajęciach przedmiotowych, w SP 10 w Rumi działa grupa ratownictwa wodnego, która regularnie uczestniczy w ćwiczeniach z tego zakresu. Grupa zajmuje się również profilaktyką (prowadzi pogadanki dla młodszych klas) oraz tematyką związaną z pierwszą pomocą.

zajęcia o morzu 4Miejskie Przedszkole Niezapominajka w Słupsku - PPEM włączony do zajęć z podstawy programowej wychowanie przedszkolnego. Dzieci z grupy I „ Pszczółki” obejrzały film o fokach, a potem spróbowały swoich sił w układance logicznej o zwierzątkach morskich. Utrwalały nazwy kolorów w języku polskim i angielskim.

Czytaj więcej: Super połączenie!

W czwartek  24 stycznia zakończyły się drugie, prowadzone w Pomorskiej Szkole Żeglarstwa i Edukacji Morskiej, warsztaty „Interdyscyplinarne potyczki nawigacyjne na mapie morskiej”. Dobiegło również końca kolejne szkolenie młodych nawigatorów, przeprowadzone w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku.
Gdynia
Uczniowie, wraz ze swoimi nauczycielami, przez dwa tygodnie uczyli się posługiwania przyborami nawigacyjnymi, określania pozycji geograficznej, wykreślania kursu na mapie morskiej i tworzenia zapisów w dzienniku jachtowym. Zajęcia prowadzili kapitanowie Artur Sarnowski i Leopold Naskręt.. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał certyfikat uprawniający do udziału w eliminacjach szkolnych.

Czytaj więcej: Zakończenie warsztatów nawigacyjnych, czas na testy!

f19.jpg

oprogramie

modul1

modul2a

Rok szkolny 2018/2019 Uczestnicy

Mapa woj. pomorskiegołódeczki

Przykłady dobrych praktyk

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli

Odwiedza nas

Odwiedza nas 197 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

szukaj

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
102
Odsłon artykułów:
7289
Joomla templates by Joomlashine
Joomla Extensions