list 2579306 960 720 2INFORMACJA DLA ZGŁASZAJĄCEGO SZKOŁĘ/PLACÓWKĘ

 Pomorski Program Edukacji Morskiej (PPEM) ma charakter otwarty i jest adresowany do wszystkich typów szkół i placówek oświatowych województwa pomorskiego.

Zadaniem Programu jest wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży poprzez edukację morską, promowanie lokalnych działań w tym zakresie i upowszechnianie dobrych praktyk wypracowanych przez szkoły/placówki oświatowe oraz inne instytucje zaangażowane w edukację morsko-żeglarską, w oparciu o własne środki finansowe i posiadane zasoby.

Uczestnikami programu są:

  • dzieci przedszkolne,
  • uczniowie klas I-III szkół podstawowych,
  • uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i III gimnazjum,
  • uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Warunkiem udziału szkoły/placówki w Pomorskim Programie Edukacji Morskiej jest:

  • elektroniczne zgłoszenie szkoły/placówki do udziału w PPEM na stronie edukacjamorska.odn.slupsk.pl do 30 października 2018 r.
  • przesłanie w ww. terminie podpisanego przez dyrektora szkoły/placówki skanu deklaracji udziału
    w PPEM na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej: Zgłoszenie do programu

compass rose 305424 960 720Pomorski Program Edukacji Morskiej (PPEM) stanowi propozycję działań skierowanych do pomorskich szkół oraz placówek oświatowych wszystkich etapów kształcenia. Program integruje wiedzę z wielu przedmiotów, proponując całościowe postrzeganie problematyki morsko-żeglarskiej w procesie edukacyjnym.

Jego podstawowe założenie opiera się na powiązaniu podstaw programowych z zagadnieniami wynikającymi z nadmorskiego położenia naszego regionu. Specyfika zadań dydaktycznych, możliwych do realizacji w ramach programu, sprzyja zdobywaniu wiedzy w sposób praktyczny oraz twórczemu rozwiązywaniu problemów; wpływa na kształtowanie postaw i budowanie tożsamości młodych Pomorzan.

Elastyczna struktura programu zapewnia przestrzeń sprzyjającą: autonomii poszczególnych realizatorów, współpracy ze szkółkami, klubami żeglarskimi, wzajemnemu wspieraniu się podczas realizacji wybranych działań oraz wzmacnianiu pomorskiego potencjału edukacyjnego.

Czytaj więcej: Założenia PPEM

20180605_153636.jpg

oprogramie

modul1

modul2a

Przykłady dobrych praktyk

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli

Logowanie

Odwiedza nas

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

szukaj

Joomla templates by Joomlashine