P 20190918 150544 HDR25-osobowa grupa uczniów z naszej szkoły, wyróżnionych w zeszłym roku świadectwami z czerwonym paskiem, stypendyści, Mistrzowie Dobrych Manier, Frekwencji itp. 18 września br. zwiedzali gdyńskie nabrzeże. Uczestniczyli w lekcji samorządności oraz popłynęli w rejs Zawiszą Czarnym. Wydarzenie zostało organizowane w ramach projektu Pomorze na morze.

Na pokładzie młodzież uczyła się podstawowych pojęć związanych z żeglarstwem, miała też okazję spróbować swoich sił w typowo żeglarskich zajęciach. Dla większości młodych ludzi był to pierwszy kontakt z żeglarstwem morskim. Wszyscy uczniowie otrzymali certyfikaty poświadczające ich udział w rejsie na Zawiszy.

Nasi uczniowie wzięli też udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników Urzędu Marszałkowskiego w siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego. Urzędnicy przekazali młodzieży wiedzę o zadaniach i pracy samorządu województwa pomorskiego oraz działaniu lokalnej administracji. Podkreślili też wagę funkcjonowania samorządów szkolnych i uczenia się podstaw samorządności już w szkołach podstawowych

Podczas spaceru skwerem Kościuszki uczniowie zwiedzili też Dar Pomorza – trzymasztowy żaglowiec szkolny (fregata) zakupiony przez społeczeństwo Pomorza w 1929 dla Szkoły Morskiej w Gdyni. Od 1982 zacumowany w Gdyni jako statek-muzeum.

Organizatorem akcji był Pomorski Związek Żeglarski przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, który był jej głównym partnerem. Patronat honorowy nad akcją objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. W projekcie wzięło udział również Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni. Patronat medialny nad akcją objął portal Żeglarski.info.

Iwona Poźniak

DSC_6689.jpg

oprogramie

modul1

modul2a

Rok szkolny 2018/2019 Uczestnicy

Mapa woj. pomorskiegołódeczki

PPEM w szkołach

szkolne PPEM

Przykłady dobrych praktyk

Certyfikacja

Zasady certyfikacji

szukaj

Logowanie

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
178
Odsłon artykułów:
24535

Odwiedza nas

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla templates by Joomlashine
Joomla Extensions