KSIĄŻKI DLA DZIECI MŁODSZYCH

„W morze!” Piotr Karski

W morze” to sporej objętości książka aktywnościowa, zapewniająca kreatywne zajęcie na wiele godzin. Każda rozkładówka to nowocześnie zaprojektowane zadanie graficzne.

Oprócz prawdziwej twórczej rozrywce, dzięki dopiskom autora, z tej książki można sporo dowiedzieć się o morzach i oceanach, o historii wielkich odkryć geograficznych, niebezpiecznych zwierzętach! To prawdziwe kompendium wiedzy!

Oczywiście jest pięknie wydana, ale na uwagę szczególną zasługuje fakt, że grzbiet publikacji nie został wykończony w sposób tradycyjny. Widać zszyte ze sobą składki, klej i nici.

„Swimmy” Leo Lionni

Tytułowa Swimmy to maleńka czarna rybka. Jest jedyna w swoim rodzaju, odróżnia się od wszystkich z ławicy, z którą pływa. Pewnego dnia jednym wielkim kłapnięciem tuńczyk połyka całą ławicę. Swimmy pływa najszybciej, udaje się jej uciec… zostaje zupełnie sama. Bezbronna i samotna pływa zagubiona i odkrywa niesamowite rzeczy dookoła. W bogatym podwodnym świecie spotyka piękne i ciekawe stworzenia – węgorza, ukwiały, meduzę. Przypadkiem napotyka ukrytą w kamieniach ławicę małych czerwonych rybek, takich samych jak te, które utraciła. Szczęśliwa namawia je, żeby popływały razem, aby podziwiały otaczający ich świat, ale rybki się boją. Wiedzą, że jeśli wychylą się zza kamieni zaraz zostaną pożarte przez większą rybę. Swimmy wpada na genialny pomysł, rozwiązuje problem ławicy i sprawia, że już zawsze są bezpieczne.

„Lato Stiny” Lena Anderson

To jedna z naszych najukochańszych książek dla dzieci w ogóle, nie tylko o morzu. Przeczytana milion razy! Znamy ją na pamięć. Klimatycznie zilustrowana opowieść o niesamowitych wakacjach małej dziewczynki u dziadka, na wyspie. Dwójka bohaterów ma przepiękną relację. Razem spędzają czas, wyławiają skarby, które przynosi im morze, spotykają się z przyjaciółmi, jedzą proste posiłki. Zabawna, ciepła i mądra. Kwintesencja wakacji u dziadka!

„Płetwal błękitny” Jenni Desmond

„Płetwal błękitny” to apel o objęcie opieką tych niesamowitych stworzeń oraz całego środowiska naturalnego. Czytelnik, wraz z małym bohaterem książki, odbywa podróż do świata, w którym rośnie się w tempie czterech kilogramów na godzinę i nigdy nie zasypia!

Każda strona jest ilustrowana malarskimi obrazami, które niosą ze sobą niesamowity ładunek emocjonalny, nie można wobec nich pozostać obojętnym…

„MORZE” tekst Ricardo Henriques

To leksykon rodem, ale w odróżnieniu od większości tego typu publikacji, nie wieje nudą, tylko fascynującą przygodą! Mnóstwo tu podpowiedzi jak skonstruować proste urządzenia czy przeprowadzić eksperyment z wodą. Porusza temat MORZA w wielu aspektach – zarówno przyrodę, faunę i florę, jak i postacie i kulturę. Autorzy w lekki sposób, idealny dla młodych czytelników, przedstawiają kulturę swojej ojczyzny, Portugalii, która zawsze była związana z morzem! Kapitalnie zilustrowany, pięknie wydany, duży format!

„Co kryje morze” Aina Bestard

Gdy obejrzymy książkę gołym okiem zobaczymy minimalistyczne ilustracje przedstawiające podwodny świat. Jeśli skorzystamy z magicznego kartonika, ukrytego w kopercie po drugiej stronie okładki, naszym oczom ukażą się cuda. Na początku książki znajduje się krótka instrukcja obsługi, dzięki której dowiadujemy się co robić.

Zaczynamy od zielonej szybki w skafandrze nurka. Nic się nie dzieje, morze jest spokojne, wszystko wydaje się nieruchome.  W drugiej kolejności patrzymy przez niebieskie szkło maski nurka. Wówczas zauważymy pierwsze oznaki życie. W ostatniej kolejności patrzymy przez czerwone okna batyskafu. Wtedy morze nie będzie miało przed nami tajemnic.

 

KSIĄŻKI DLA DZIECI W WIEKU 9+

„Wyspa skarbów” Robert Louis Stevenson

Należąca do klasyki gatunku, najpopularniejsza powieść przygodowa, która ukształtowała raz na zawsze w oczach czytelników i twórców większość wyobrażeń na temat marynarzy i piratów.

 

KSIĄŻKI DLA DZIECI W WIEKU 14+ I DOROŚLI

„To jedno lato” Dorota Milli

Główną bohaterką powieści jest Lukrecja – doradca klienta w warszawskim banku. Złamana kolejnym miłosnym zawodem, postanawia odpocząć od betonowego miasta i udać się do rodzinnego Dźwirzyna, żeby przemyśleć życiowe wybory. Okazuje się, że pewna siebie warszawianka szybko staje się wyzwaniem dla lokalnego kierowcy busa.

„To jedno lato” jest piękną historią o uczuciu, rodzącym się nad polskim morzem, a zarazem idealną lekturą na wakacje. Dorota Milli w lekkim, okraszonym ironicznym humorem stylu, opowiada o przełamywaniu lęków i nauce zaufania, a to wszystko w scenerii piaszczystych brzegów, wydm smaganych chłodną bryzą i sosnowych lasów pachnących sekretami.

„Okrutne morze” Nicholas Monsarrat

Nicholas Monsarrat był brytyjskim pisarzem, absolwentem prawa na Uniwersytecie Cambridge, a także wybitnym marynistą. Jako pacyfista w czasie wojny służył początkowo w pogotowiu ratunkowym, ostatecznie wstąpił do marynarki i został dowódcą fregaty.

„Okrutne morze” to propozycja dla miłośników klimatu grozy i niebezpieczeństwa. Autor z precyzją opowiada o sile żywiołu, jednocześnie udowadniając, że morze nie jest tak okrutne, jak drugi człowiek.

Niesamowita, pełna pasji i niezwykłych wydarzeń książka o wojnie prowadzonej na morzu. Powieść stanowi doskonałe studium ludzkiej psychiki w obliczu zagrożenia. Kim potrafimy się stać i z ilu moralnych zasad zrezygnować na rzecz własnego bezpieczeństwa?

Wieloletnia służba jest najtrudniejszym sprawdzianem charakteru. Mimo licznych, złych zmian, zachodzących w bohaterach, Monsarrat nie zapomina o pochwale niezachwianej miłości mężczyzn do wzburzonego morza oraz do kobiet, które czekają na lądzie. Mówi o sile przyjaźni i wartości honoru, w piękny sposób snując opowieść o walce z własnymi słabościami.

DSC_0004.jpg
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Konkurs

Baner PPEM konkurs samorzady

oprogramie

modul1

modul2a

Rok szkolny 2019/2020 Uczestnicy

z Zaleskie

PPEM w szkołach

szkolne PPEM

„Zajęcia na fali”

PPEM konkurs nauczyciel logo

Przykłady dobrych praktyk

Certyfikacja

Zasady certyfikacji

szukaj

Logowanie

Statystyki

Użytkowników:
7
Artykułów:
308
Odsłon artykułów:
1416958

Odwiedza nas

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla templates by Joomlashine
Joomla Extensions