6810 czerwca br. Odbyło się zdalne spotkanie z Laureatami V Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji. Nietypowa forma gratulacji wyniknęła ze stanu epidemicznego, który obowiązuje na terenie naszego kraju. W zdalnym spotkaniu, które prowadziła Bożena Żuk – Dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku, uczestniczył Józef Sarnowski – Członek Zarządu Województwa Pomorskiego, Adam Krawiec – Dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Aleksandra Bąkowska – przewodnicząca Zespołu ds. edukacji morskiej Pomorskiej Rady Oświatowej. Nie zabrakło też jurorów: kmdra ppro. rez. dr Dariusza Kloskowskiego i Leopolda Naskręta z Pomorskiego Związku Żeglarskiego, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem tegorocznej edycji Konkursu. Wszyscy w swoich wystąpieniach zgodnie podkreślali wyjątkowy charakter Konkursu nawigacyjnego i jego interdyscyplinarność oraz to, że Mistrz Nawigacji już na stałe wpisał się w edukacyjny krajobraz Pomorza. Dariusz Kloskowski zwrócił też uwagę na to, że Konkurs, poza walorami edukacyjnymi, pełni ważną rolę w integracji środowiska zajmującego się edukacją morską.

Czytaj więcej: Mistrzowie Nawigacji 2020 – zdalne gratulacje

mistrz nagrodyW związku z wprowadzeniem na terenie Rzeczpospolitej Polskiej stanu epidemii spowodowanej wirusem SARS-CoV-2 oraz jednoczesnym zawieszeniem, na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 roku, zajęć dydaktycznych w szkołach i placówkach oświatowych, Jury V Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji w składzie:
  • kmdr ppor. rez. dr Dariusz Kloskowski, Fundacja Inicjatyw Niekonwencjonalnych Sub Ventum – przewodniczący,
  • Leopold Naskręt, Pomorski Związek Żeglarski – członek,
  • Iwona Poźniak, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku – sekretarz,
postanowiło wyłonić Mistrza Nawigacji 2020 na podstawie wyników etapu rejonowego, a w kwestiach spornych (jednakowa punktacja uczniów w etapie rejonowym) porównać wyniki testu z etapu szkolnego.
TYTUŁ MISTRZA NAWIGACJI 2020
przyznano
PAULINIE WOJTASZEK

ze Szkoły Podstawowej w Kobylnicy
(opiekun: Joanna Ploch)

– 20/20 punktów w etapie rejonowym i 20/20 w etapie szkolnym.

Czytaj więcej: WYNIKI V Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji

Obraz może zawierać: jedzenieW SP 5 w Redzie aktywnie działamy w ramach edukacji morskiej ! W dniach od 16 do 30 kwietnia 2020 r. odbywał się w naszej szkole konkurs plastyczny „Dno morskie”. Uczniowie klas 0- III przesłali piękne prace. Jury w składzie: p. Aleksandra Szmidke, p. Dorota Dziadkiewicz (inicjatorki konkursu) i p. Dorota Barbarewicz wybrało najciekawsze prace. Wybór był bardzo trudny. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe, wykonane starannie, z wielką fantazją. Uczniowie wykorzystali różne techniki i materiały.Wszystkie prace zachwyciły jury, jednak trzeba było wybrać najlepsze. Oto zwycięzcy:

I miejsceJan Rathnau z klasy I a (praca zaprezentowana powyżej).
II miejsceGracjan Domarus z klasy II b.
III miejsceMarcel Zaniewicz z klasy I b.

Wyróżnienia:
Zuzanna Reszke kl. II a;
Oliwia Fedurek kl. II a;
Agnieszka Kobiella kl. I b.
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

Koordynator PPEM: Katarzyna Orzechowska

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie stoją28 lutego 2020 roku w Szkole podstawowej nr 1 w Sierakowicach odbył się I Festiwal piosenki żeglarskiej Keja 2020. Wystąpiło 17 osób, a 3 stanęły na Podium. 3 miejsce zajęła Julia Hinca, 2 Matylda Myszk a 1 Matylda Kuchta przy akompaniamencie ukulele. Uczestnicy bardzo się postarali. Zadbali o choreografię oraz scenografię. Jednym słowem było dużo dobrej zabawy.

Czytaj więcej: I Festiwal piosenki żeglarskiej Keja 2020

Obraz może zawierać: na zewnątrz i wodaAhoj Uczestnicy konkursu na morskie puzzle online i Uczestnicy głosowania na najpiękniejsze prace! Głosowanie zostało zakończone, a wyniku konkursu podsumowane. Oto one:
I MIEJSCE – Paulina Wojtaszek

SZKOŁA PODSTAWOWA W KOBYLNICY 
https://www.jigsawplanet.com/Paulinaa13/morskie-puzzle...
Liczba oddanych głosów: 387

Czytaj więcej: Ahoj przygodo! Konkurs na morskie puzzle online - WYNIKI

P_20191012_161439.jpg
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Konkurs

Baner PPEM konkurs samorzady

oprogramie

modul1

modul2a

Rok szkolny 2019/2020 Uczestnicy

z Zaleskie

PPEM w szkołach

szkolne PPEM

„Zajęcia na fali”

PPEM konkurs nauczyciel logo

Przykłady dobrych praktyk

Certyfikacja

Zasady certyfikacji

szukaj

Logowanie

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli

Statystyki

Użytkowników:
6
Artykułów:
295
Odsłon artykułów:
243245

Odwiedza nas

Odwiedza nas 315 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla templates by Joomlashine
Joomla Extensions