Miło nam poinformować, że znamy już wyniki konkursu "Przyjaciel PPEM" na projekt logotypu instytucji, która wspiera realizację Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej.

I MIEJSCE zajęła Maja Kwiatkowska
ze Szkoły Podstwoowej nr 12 w Gdyni,
autorka projektu:

logo 1 miejsce

Czytaj więcej: Przyjaciel PPEM - wyniki konkursu!

PPEM logo bez napisu

EDUKACJA MORSKA I ŻEGLARSKA - KONKURS

Zarząd Województwa Pomorskiego w dniu 5 marca 2020 roku przyjął uchwałę w sprawie ogłoszenia konkursu na identyfikację koncepcji organów prowadzących szkoły podstawowe dotyczących kształtowania kompetencji kluczowych uczniów poprzez edukację morską i żeglarską w ramach realizacji przedsięwzięcia strategicznego „Kompleksowe wsparcie szkół i placówek”. Przez edukację morską i żeglarską należy rozumieć takie działania w zakresie edukacji, które, uwzględniając nadmorskie położenie regionu oraz istniejącą infrastrukturę wodno-żeglarską, mają na celu kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów.

Organy prowadzące, których koncepcje, wyłonione w wyniku powyższego konkursu, zostaną włączone do zakresu przedsięwzięcia strategicznego, będą mogły ubiegać się dofinansowanie realizacji planowanych działań ze środków europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 (Poddziałanie 3.2.1) - RPO WP 2014-2020. Projekty realizowane będą pod wspólnym hasłem „Pomorskie żagle wiedzy”. Planowany zakres dofinansowania wszystkich działań związanych z edukacją morską i żeglarską w ramach RPO WP 2014-2020 wynosi około 10 mln zł, pod warunkiem zatwierdzenia zmian w RPO WP 2014-2020 przez Komisję Europejską.

                                                Termin złożenia koncepcji: do 15.04.2020

Czytaj więcej: POMORSKIE ŻAGLE WIEDZY

Zapraszamy wszystkich Gości stron internetowych PPEM do głosowania na projekt logotypu instytucji, która wspiera realizację Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej. Projekt logotypu wyłoniony w konkursie będzie podziękowaniem dla osób, instytucji, stowarzyszeń itp., które pomagają szkołom/placówkom edukacyjnym województwa pomorskiego w prowadzeniu edukacji morskiej i realizacji zadań PPEM.

Zaprezentowane poniżej prace są dziełami Uczniów pomorskich szkół i placówek oświatowych.Głosowanie potrwa do 13 marca 2020 roku. 

OBEJRZYJ PROJEKTY I KONIECZNIE ZAGŁOSUJ NA WYBRANY
GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE!
WYNIKI KONKURSU WKRÓTCE!
Projekt logo przyjaciel PPEM głosowanie www

 

Mistrz Nawigacji logo 20204 marca w Słupsku i w Gdyni odbył się rejonowy etap V Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji. Wzięło w nim udział 49 uczniów szkół podtsawowych województwa pomorskiego. Do wielkiego FINAŁU Konkursu zakwalifikowało się 25 uczestników z najlepszymi wynikami. Uczniom, który już wkrótce przystąpią do ostatecznej rozgrywki nawigacyjnej serdecznie gratulujemy! Wszystkim uczestnikom etapu szkolnego i rejonowego oraz nauczycielom opiekunom dziękujemy za zaangażowanie w naukę niełatwej sztuki nawigacji. 

Komunikat
dotyczący Finału Wojewódzkiego V Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji
 
Szanowni Uczestnicy wojewódzkiego
Finału V Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji
Rodzice, Nauczyciele i Opiekunowie,
 
Z uwagi na obecną sytuację związaną z zagrożeniem epidemiologicznym oraz po analizie ryzyka, która nakazuje zastosowanie daleko posuniętych środków ostrożności, celem zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego uczestnikom konkursu z przykrością zawiadamiam, że etap wojewódzki V Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji zaplanowany na dzień 25 marca 2020 r. zostaje przełożony na późniejszy termin.
 
Wojewoda Pomorski i Pomorski Kurator Oświaty w stanowisku z dnia 9 marca 2020 r. rekomendują nieorganizowanie wycieczek szkolnych, a także nieuczestniczenie w imprezach masowych, plenerowych i szkolnych do chwili ustania zagrożenia.
 
Nowy termin etapu wojewódzkiego V Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji zostanie ustalony i przekazany niezwłocznie po ustaniu zagrożenia.
 
Prosimy o śledzenie strony Organizatora – Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku: www.odn.slupsk.pl oraz strony Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej: edukacjamorska.pomorskie.eu  

Za niedogodności przepraszamy i liczymy na zrozumienie sytuacji.

Czytaj więcej: V Pomorski Konkurs o Tytuł Mistrza Nawigacji - wyniki etapu rejonowego

fffTrwa V Konkurs o Tytuł Pomorskiego Mistrza Nawigacji. 4 marca zostały przeprowadzone półfinałowe eliminacje rejonowe w Pomorskiej Szkole Żeglarstwa i Edukacji Morskiej Pomorskiego Związku Żeglarskiego w Gdyni oraz w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku.

W pierwszym, szkolnym etapie konkursu, 12 lutego uczestniczyło 74 uczniów klas VI-VIII z 18 szkół podstawowych województwa pomorskiego. Uczniowie musieli rozwiązać składający się z 20 pytań test z teorii nawigacji. Do półfinału zakwalifikowało się 15 uczniów z rejonu gdyńskiego i 36 z rejonu słupskiego, z których 49 przystąpiło do eliminacji, reprezentując szkoły podstawowe z Gdyni, Rumi, Słupska, Częstkowa, Kobylnicy, Ustki, Zagórzycy, Łeby, Szemudu, Maszewa Lęborskiego, Leźna, Bierkowa i Zaleskich.

Czytaj więcej: V Pomorski Konkurs o Tytuł Mistrza Nawigacji - etap rejonowy

DSC_0161_640x427.jpg
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
5
6
7
8
9
10
12
13
14
15
16
17
19
21
22
23
24
27
29
30
31

Konkurs

Baner PPEM konkurs samorzady

oprogramie

modul1

modul2a

Rok szkolny 2019/2020 Uczestnicy

z Zaleskie

PPEM w szkołach

szkolne PPEM

„Zajęcia na fali”

PPEM konkurs nauczyciel logo

Przykłady dobrych praktyk

Certyfikacja

Zasady certyfikacji

szukaj

Logowanie

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli

Statystyki

Użytkowników:
6
Artykułów:
259
Odsłon artykułów:
134964

Odwiedza nas

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla templates by Joomlashine
Joomla Extensions